Değişimi dijitalizasyonla yönet

sim15

Siemens Türkiye’nin geleneksel hale gelen Tedarikçi Günü, 6’ncı yılında Türkiye’nin önde gelen satınalma ve satış profesyonellerini bir araya getirdi. “Değişimi Dijitalizasyonla Yönet” ana teması ile 26 Ocak Perşembe günü Conrad Otel’de gerçekleştirilen ve Marketing Türkiye platformlarından canlı olarak yayınlanan Tedarikçi Günü’nde şirketin üst düzey yöneticileri ve Pegasus CEO’su Mehmet Nane, bilgi birikimlerini katılımcılarla paylaştı.

Endüstri 4.0 alanında öncü çalışmalara imza atan Siemens Türkiye, değişen piyasa koşullarında pazar paylarını artırmak isteyen Türk tedarikçilere bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen Tedarikçi Günü ile “değişimi djitalleşerek yönetme” çağrısında bulundu. Siemens Türkiye’nin geleneksel hale gelen Tedarikçi Günü, 6’ncı yılında Türkiye’nin önde gelen satınalma ve satış profesyonellerini bir araya getirdi. “Değişimi Dijitalizasyonla Yönet” ana temasıyla Conrad Otel’de gerçekleştirilen Tedarikçi Günü’nde şirketin üst düzey yöneticileri Pegasus CEO’su Mehmet Nane, tecrübe ve birikimlerini katılımcılarla paylaştı.

Endüstri 4.0 ve dijitalleşme tartışıldı

Organizasyon kapsamında düzenlenen “Siemens 2020 Hedefleri” konulu panel, Siemens Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye CFO’su Thomas Kolbinger ve Siemens Enerji Bölüm Başkanı ve İcra Kurulu üyesi Oğuz Tezel’in katılımıyla Siemens Türkiye Tedarik Zinciri Yönetimi Bölüm Direktörü Tuğrul Günal moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Siemens Türkiye İcra Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy, tedarikçilerle birlikte yapılan dijitalleşme panelinde bu alanda atılması gereken adımları tartışırken Siemens Türkiye Ulaştırma Bölüm Direktörü Cüneyt Genç de “Türkiye’de Ulaşım Pazarı ve Gelişmeler” başlıklı sunumunda tedarikçilerin ulaştırma sektöründeki mevcut durumunu katılımcılarla paylaştı.

Mehmet Nane deneyimlerini paylaştı

Siemens Türkiye Çevre, Sağlık ve Güvenlik Yöneticisi Timuçin Tormaç ve Siemens Türkiye İş Mükemmelliği Yöneticisi Derya İren de, “Siemens’te Çevre, Sağlık, Emniyet ve İş Mükemmelliği” isimli panelde, Siemens Türkiye’nin çalışan sağlığı, iş güvenliği ve kalite standartlarına verilen önemin altını çizdi.

Etkinliğe konuk konuşmacı olarak katılan Pegasus CEO’su Mehmet Nane “Pazarlama Stratejileri, Markalaşma, Kurumsal Yapıda Başarı” başlıklı konuşmasıyla deneyimlerini katılımcılara aktardı.

“Türk tedarikçilerin Siemens’in satın almasındaki payını artırmak istiyoruz”

“Yılın Tedarikçileri” ödül töreniyle sona eren etkinlikte Siemens Türkiye Tedarik Zinciri Yönetimi Bölüm Direktörü Tuğrul Günal da Türkiye’deki satın alma ve tedarikçi yapısının dünya standartlarına gelmesinin Siemens Türkiye için önemini vurguladı. Günal “Türkiye’deki KOBİ’lerin yüksek standartlara sahip olması ve dijitalleşmeye ayak uydurabilmeleri ülkemiz için büyük önem taşıyor. 160 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren bir şirket olarak hem tedarikçilerimizin standartlarını yükseltmeyi hem de yeni dijital dünya ve ekonomi için kendilerine rehberlik etmeyi hedefliyoruz. Siemens AG yalnızca 2016 mali yılında dünya genelinde 39,6 milyar Euro’luk toplam satın alma hacmine imza attı. Türkiye’deki tedarikçilerin ve KOBİ’lerin Siemens AG’nin global tedarikçisi olabilmelerine yardımcı olabilmek ve bu pastadan aldığı payı artırmak ana hedeflerimizden biri” şeklinde konuştu.

Siemens’ten 430 milyon Euro’luk alım

Yaklaşık 700 milyon Euro’luk satın alma hacmine sahip Siemens Türkiye’nin Tedarik Zinciri Yönetimi Bölümü 2016 mali yılında, büyük çoğunluğu Türkiye’den olmak üzere yakın coğrafyayı da kapsayan bölgeden yaklaşık 435 milyon Euro’ya yakın satın alma gerçekleştirdi. Siemens AG ise Türkiye’deki yerel tedarikçilerinden toplam satın almasını son birkaç yıl içerisinde 60 milyon Euro’dan 80 milyon Euro’ya çıkardı.

Bir Cevap Yazın